TwitterFlickrFacebookRSSlinkedin

سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM)

SecureNSSمدیریت یکپارچه تهدیدات UTM در راستای توسعه روز افزون فن آوری های نوین در زمینه امنیت ارتباطات داده ای و شبكه های كامپیوتری ارایه دهنده راهکار های امن سازی شبکه توسط سیستم های مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) ایرانی و خارجی، مفتخر است تا گامی در جهت بهبود امنیت فضای سایبری کشور بردارد  در این خصوص توضیحاتی درمورد سیستم های مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) و مزایای استفاده از این تکنولوژی آورده شده است.

مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) یک راه حل جامع است که به تازگی در صنعت امنیت شبکه پدید آمده‌است. در تئوری، یوتی‌ام (UTM) تکامل دیواره‌های آتش (فایروال‌های) سنتی به یک محصول امنیتی فراگیر که قادر به انجام وظایف امنیتی متعدد در داخل یک دستگاه‌است یوتی‌ام  ها  شامل بسته های امنیتی مانند دیواره آتش شبکه, سیستم های جلوگیری از نفوذ در شبکه و دروازه ضدویروس،  دروازه ضد هرزنامه، وی‌پی‌ان، فیلترینگ محتوا، حفظ تعادل بارمی باشند.
مزایای استفاده ازوضعیت امنیتی یکپارچه در این واقعیت است که به جای مدیریت سامانه‌های مختلف که به صورت جداگانه پیاده سازی میشدند همه تجمیع شده ویک جا اداره میگردنند.
پیشینه :
راه حل های یوتی‌ام نیاز به تعداد فزاینده‌ای از حملات ازقبیل هک و شکستن، ویروس‌ها، کرم‌ها بر روی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت‌ها است که عمدتاحاصل ازترکیبی از تهدیدات ویا تهدیدات خودی است. همچنین، درجدیدترین تکنیک‌های حمله کاربررا به عنوان ضعیف ترین حلقه در یک بنگاه اقتصادی هدف قرار می‌دهند، که پیامدهای آن به مراتب جدی تر از تصوراست. امنیت داده‌ها و دسترسی‌های غیرمجاز کارمندان نگرانی اصلی تجارت برای سازمانها تبدیل شده‌است. به این دلیل است که اهداف مخرب و در نتیجه از دست دادن اطلاعات محرمانه می‌تواند به زیان‌های عظیم مالی و همچنین به بدهی‌های قانونی منجر شود.
شرکت‌ها امروزه آغاز به تصدیق کردن این واقعیت کرده‌اند که جهل کاربر می‌تواند منجر به بخطر افتادن امنیت حیاتی شبکه‌های داخلی شود. مزیت‌های اصلی استفاده از راه حل‌های یوتی‌ام، سادگی نصب و استفاده کارآمد و توانایی به روز رسانی همه توابع امنیتی به طور همزمان است. بنابراین، نه تنها یک خرید مقرون به صرفه‌است، بلکه هزینه‌های فعال سازی در شبکه روز به روز به شکل قابل توجهی پایین تراز راه حل‌های دیگر می‌شود. هدف نهایی یک یوتی‌ام ارائه مجموعه‌ای جامع از ویژگی‌های امنیتی در یک محصول واحد مدیریت شده از طریق یک کنسول واحد است. راه حل‌های یکپارچه امنیتی به عنوان یک راه منطقی برای مقابله با تهدیدات اینترنتی که به طور فزاینده پیچیده‌ای باهم ترکیب میشدندو سازمان‌ها را تحت تأثیرقرارمیدادند, تکامل یافتند. با توجه به گفته‌های فراست و سالیوان بازار یوتی‌ام رشد چشمگیری نشان داده‌است که اخیرا با افزایش ۲۰٫۱٪ در سال ۲۰۰۸ به دنبال افزایش ۳۲٫۲٪ در سال ۲۰۰۹ .


چگونگی امن‌سازی شبکه توسط یوتی‌ام :
دستگاه یوتی‌ام ساده مدیریت راهبرد امنیتی یک شرکت را آسانترمی کند، فقط با یک دستگاه می‌توان محل لایه‌های مختلف سخت افزارونرم افزار درنظر گرفت. همچنین از یک کنسول واحد مرکزی، راه حل‌های امنیتی می‌توانند تحت نظارت و پیکربندی شده باشند. در این زمینه، یوتی‌ام‌ها شکل واحدی از وسایل امنیتی راکه نشان می‌دهد که انواع قابلیت‌های امنیتی از جمله دیواره آتش، وی‌پی‌ان (VPN)، دروازه‌های ضد ویروس، ضد هرزنامه دروازه، جلوگیری از نفوذ، فیلترینگ محتوا، مدیریت پهنای باند، نرم‌افزار کنترل و گزارش دهی متمرکز به عنوان ویژگی‌های اولیه راحمل می‌کند. یوتی‌ام دارای یک سیستم عامل سفارشی برای نگه داشتن تمام ویژگی‌های امنیتی در یک مکان است، که می‌تواند منجر به ادغام بهتر مجموعه‌ای از دستگاه‌های نامتجانس شود. برای شرکت‌ها و سازمان ها،یوتی‌ام‌ها وسیله‌ای برای تامین امنیت متمرکز با کنترل کامل بر شبکه‌های ای که در جهان توزیع شده‌اند را دارا است.
مزایای کلیدی:
1- کاهش پیچیدگی: کاهش خطای کاربری ناشی از مدیریت چندین دستگاه
۲- سادگی: اجتناب از نصب چند نرم‌افزار و تعمیر و نگهداری
۳- مدیریت آسان: پلاگین و بازی معماری، رابط کاربری گرافیکی برای مدیریت آسان مبتنی بر وب
۴- کاهش آموزش‌های فنی مورد نیاز یک محصول برای یادگیری.

Share

تماس با SecureNSS

آیا سوالی دارید؟ احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد هر موضوعی به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل ارتباطی با ما

ایمیل ارتباطی با ما[email protected]

اهداف SecureNSS

 ما با جدیت تلاش می کنیم که رویکرد امنیت در شبکه های کامپیوتری را با  تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف برای تسریع پیشرفت های آینده بهبود ببخشیم

SecureNSS

Scroll to Top