TwitterFlickrFacebookRSSlinkedin

امنیت وب

آمارها و گزارشها نشان می دهد که بالغ بر 80% وب سایتها در برابر حملاتی همانند Cross-Scripting، SQL Injection، Path Traversal و ... آسیب پذیرند. همچنین حدود 75% تمامی حملات در شبکه از طریق لایه کاربرد صورت می پذیرد. برای مقابله با این تهدیدات دو راه حل کلی وجود دارد:
1) ایمن سازی خود وب سایت: استفاده از این راه حل هزینه های خاص خود را در پی دارد. چرا که معمولا تعداد متعددی وب سایت بر روی یک سرور وب وجود دارد که غالبا هر کدام از این وب سایتها توسط تیمهای مختلف و به شکلی خاص و متفاوت با بقیه طراحی شده اند. از آنجاییکه معمولا فرهنگ ایمن سازی وب سایتها بنا به دلایل مختلف از جمله داشتن هزینه های بالا و همچنین عدم آگاهی تیم طراح همچنان در وضعیت مناسبی قرار ندارد، این راه جا بالاخص در مورد وب سایتهای فعلی فعال توصیه نمی گردد.ايمن سازی خود سرور وب با استفاده از ديواره آتش لايه کاربرد.


2) ایمن سازی خود سرور وب با استفاده از دیواره آتش لایه کاربرد (Web Application Firewall).

دیواره آتش لایه کاربرد به نرم افزار یا سخت افزاری اطلاق می شود که مابین سرور وب و کاربران نهایی قرار می گیرد و سیاستهای امنیتی لازم در مورد بسته ها و محتوی آنها که مابین این دو رد و بدل می شود را مورد بررسی قرار می دهد و از بروز بسیاری از حملات شناخته شده و تحرکات مشکوک جلوگیری می کند. راه حل پیشنهادی ما استفاده از دیواره های آتش لایه کاربرد نرم افزاری می باشد که بنابه دلایل زیر از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشند:
•    قابلیت نصب راحت و ساده در کنار وب سرورهای شناخته شده همانند Apache و IIS Server.
•    دارا بودن امنیت بالا مقابل حملات شناخته شده و نوظهور.
•    دارای مجموعه ای جامع از قوانین از پیش تعریف شده برای تشخیص آنی حملات.
•    داشتن رابطهای کاربری مناسب جهت انجام تنظیمات و مدیریت وب سایتها.
•    عدم نیاز به سخت افزار جداگانه.

 

 

Share

تماس با SecureNSS

آیا سوالی دارید؟ احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد هر موضوعی به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل ارتباطی با ما

ایمیل ارتباطی با ما[email protected]

اهداف SecureNSS

 ما با جدیت تلاش می کنیم که رویکرد امنیت در شبکه های کامپیوتری را با  تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف برای تسریع پیشرفت های آینده بهبود ببخشیم

SecureNSS

Scroll to Top