TwitterFlickrFacebookRSSlinkedin

مقاله ها

ضعف نظارت سازمان ها بر روی حملات بدافزاری

ایتنا- بسیاری از شركت هایی كه در سال گذشته توسط بدافزارها آلوده شده اند، درباره چگونگی عبور این بدافزارها از موارد امنیتی اعمال شده و یا عدم توانایی آنتی ویروس در تشخیص این بدافزارها هیچ ایده ای ندارند.

یك نظرسنجی كه توسط Bit۹ انجام شده است نشان می دهد كه بسیاری از شركت هایی كه در سال گذشته توسط بدافزارها آلوده شده اند، درباره چگونگی عبور این بدافزارها از موارد امنیتی اعمال شده و یا عدم توانایی آنتی ویروس در تشخیص این بدافزارها هیچ ایده ای ندارند.


به گزارش ایتنا از مرکز ماهر،‌ یكی از موارد نگران كننده در این نظرسنجی آن است كه ۴۷ درصد كسانی كه حداقل یك مرتبه حمله سایبری را تجربه كرده اند نمی دانستند كه چگونه بدافزارها در این رویدادها مورد استفاده قرار می گیرند.

۴۰ درصد بر این باور بودند كه بدافزار، آنتی ویروس را دور می زند، ۲۷ درصد معتقد بودند كه امنیت سطح شبكه را دور می زند، ۲۵ درصد معتقد بودند كه از طریق یك دستگاه USB وارد شده است، ۱۷ درصد بر این باور بودند كه هنگام استفاده از یك دستگاه سیار در سفر به بدافزار آلوده شده اند و ۳۱ درصد اعتراف كرده اند كه هیچ نظری ندارند.

كمتر از ۵۰ درصد از سازمان ها قادر هستند فعالیت های مشكوك را پیش از آسیب رساندن تشخیص دهند. مشكل مربوط به نظارت می باشد. تنها ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان بر این باور هستند كه سازمان آن ها قادر است فایل ها را در زمان مناسب و با سطح بالا نظارت نماید.

Nick Levay اظهار داشت: نظر سنجی امنیت سایبری سال ۲۰۱۳ نشان می دهد كه روش های دفاعی امنیتی مبتنی بر امضاء و قدیمی توان مقابله با بدافزارها و تهدیدات پیشرفته امروزی را ندارد.

با توجه به گفته های Levay، شگفت انگیزترین آمار مربوط به كسانی است كه نمی دانستند آیا تاكنون یك حمله سایبری را تجربه كرده اند یا خیر. این افراد حدود ۱۳ درصد از جامعه آماری شركت كننده در نظرسنجی را تشكیل می دهند.

بسیاری از واحدهای IT به سادگی و با استفاده از مدل امنیتی نسل اول مبتنی بر آنتی ویروس در برابر تهدیدات از خود دفاع می كنند.

واقعیتی كه در دنیای امروزه در حال اتفاق است به ما نشان می دهد كه تهدیدات مخربانه بسیار جدی و پیچیده می باشد و همه كاربران باید بسیار مراقب و آگاه باشند.

Share

تماس با SecureNSS

آیا سوالی دارید؟ احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد هر موضوعی به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل ارتباطی با ما

ایمیل ارتباطی با ما[email protected]

اهداف SecureNSS

 ما با جدیت تلاش می کنیم که رویکرد امنیت در شبکه های کامپیوتری را با  تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف برای تسریع پیشرفت های آینده بهبود ببخشیم

SecureNSS

Scroll to Top